Socialinis -emocinis ugdymas

Socialinis-emocinis ugdymas – sudėtinė įstaigos vaikų, pedagogų, tėvų lūkesčius atitinkančios Mažeikių  lopšelio-darželio „Saulutė“ ikimokyklinio ugdymo programos „Augu kartu su saulute“ dalis. Įstaigoje  kuriama ugdymo aplinka, grįsta teigiamais tarpusavio santykiais, pagarba, pasitikėjimu, kurioje kiekvienas vaikas yra laukiamas ir priimamas. Per savęs pažinimą ugdomas jų pasitikėjimas pačiais savimi, geranoriškumas ir atjauta aplinkiniams, klojami socialinio sąmoningumo, atsakingumo ir kokybiško bendravimo pagrindai

Socialinio – emocinio ugdymo programą „Kimochis“ (japonų kalba kimochi reiškia „jausmas“) vykdome nuo 2021 metų rugsėjo. Ši programa skirta ikimokyklinio amžiaus vaikams. Tai smagios ir lengvai į ikimokyklinio ugdymo programą integruojamos veiklos, padedančios vaikams pažinti savo jausmus, įgyti pasitikėjimo savimi ir išmokti spręsti keblias socialines – emocines situacijas. „Kimochiai“ – skirtingus charakterius turinčios lėlytės, pavyzdžiui, Debesėlis, Vikšrelis, Katė, Balandė Meilė ir kt. Kiekvienas personažas „slepia kokį nors jausmą“ ir moko vaikus apie juos kalbėti, juos įvardinti ir paaiškinti, ką jaučia. „Kimochiai“ taip pat moko savikontrolės, kaip tinkamai parinkti balso toną, žodžius, suprasti kūno kalbą ir konstruktyviai bendrauti.

 

Priešmokyklinio ugdymo  grupėje nuo 2024m. rugsėjo 1 d. pradedama vykdyti  socialinio ir emocinio ugdymo – prevencinė LIONS QUEST programa „Laikas kartu“.

Laikas kartu – įrodymais grįsta programa, kuri padeda mokytojams kurti saugią mokymosi aplinką ir išmokyti vaikus įgūdžių, padedančių pasiekti sėkmę mokykloje ir gyvenime.

Programa Laikas kartu orientuojasi į vaikų potencialą ir kreipia jų kūrybines galias taip, kad ateityje vaikai taptų gabūs, sveiki jauni žmonės, kurie turi pozityvius tikslus ir jaučia

įsipareigojimus savo šeimai ir bendruomenei.

 

Skip to content