Klimato savaitė „Gyvenkime tvariau“


    Mūsų įstaiga įsitraukė į Aplinkos ministerijos kvietimą organizuoti Klimato savaitę, kuria siekiama skatinti visuomenę atvirai kalbėti apie iššūkius ir galimybes švelninant klimato kaitą, prie jos prisitaikant ir didinant atsparumą.

Klimato savaitės „Gyvenkime tvariau“ metu mūsų įstaigos  priešmokyklinio grupės mokytojos ir ugdytiniai pakvietė jaunesniuosius vaikus į tvarumo mokymus. Bendradarbiaudami ugdytiniai samprotavo apie atsakingą ir saugų elgesį gamtoje, aiškinosi, kaip tausoja aplinką, įsitraukė į tvarumo mokymų žaidimus – piešimą kitaip – kamštelių pagalba, piešimą ant tualetinio popieriaus vidinio ritinėlio, pilių ir garažų statymą iš dėžių.

   Mažinant poveikį klimato kaitai svarbus daiktų pakartotinis panaudojimas. Džiaugiamės tėvelių ir vaikų iniciatyvomis dovanoti panaudotas priemones vaikų veiksenoms, žaidimams grupėse.

   Parodydami  vaikams tvarumo galią ir vertybes, mokome juos būti atsakingais, mąstančiais, gebančias nešti atsakomybę už aplinką. Lapkričio mėnesį Įstaigos bendruomenėje atidarome kūrybines dirbtuves „Panaudoti kitu tikslu“ : draugiškumas aplinkai, gamtai ir tvarumas – svarbi priežastis dažniau atsigręžti į jau turimas priemones ir jas prikelti antram gyvenimui.